24.07.2021 - Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu

Öğretmenler idari izinli sayılırken,küçük çocuğunu bırakacak kimsesi olmayan bizler, yıllık izinden mi kullanacağız. Kronik hastalığı olanlar, emziren anneler vekalet bırakmadan, maaş kesintisi olmadan , gönül rahatlığı ile diğer memurlar gibi izin kullanabilecek miyiz?Bazen 657’li bazen sözleşmeli sayılan, koruyucu hizmet savaşçıları bizlere ne olacak Sayın Bakanım…

14 Mart Tıp Bayramı yazısı.
Yine bayram olamıyor bize, hiçbir şey değişmedi hiçbir sorunumuz çözülmedi .Üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyoruz.
Bir kez daha öğrendik ki herşeyi başı sağlık. Can derdine düşünce ,mal mülk ,hiçbir şey mühim değil .Peki bu halde kime emanet canınız .Tabiki sağlık çalışanlarına, bizlere. Doktor, hemşire ,ebe ,sağlık memuru, Att, ,hizmetli, personel ,ambulans şöförü, temizlik çalışanı kısaca hizmet eden herkese. Hani şu dövdüğünüz, sözlü -fiili şiddet uyguladıklarınıza. Sizin vergilerinizle maaş alan (kendisi vergi ödemiyor sanki) üniversite ve üstü okul okuyup ilkokul bitirenden daha az maaş alanlara. Tatil ,bayram seyran demeden çalışanlara. Sahi birde korumak için aşılamak istersin ; biz bitkisel yolla korunuyoruz, aşı konusu yalan diyenler vardı. Nerede onlar tam show zamanı, hadi kurtarın bizi otlarla bu virüsten. Biz de okul tatil oldu ,diğer meslek grupları gibi eve gidelim, hani şu evde yalnız kalan çocuklarımızın yanına. Ah ne diyeyim ki tek amacımız toplum sağlığını korumak bir kez daha ortaya çıktı Aile Hekimliği olarak verdiğimiz hizmetin mühim yanı. Ama ne diyoruz bizler yemin ettik işimizi her şartta layıkı ile yapmaya. Zor şartlarda da olsa önce halk sağlığı demeye. İşimizin başındayız. En çok etkilenen etkilenecek olan bizler bunu bile bile. Yıpranmaya gerçek anlamda layık olan bizler buradayız.Öğretmenler idari izinli sayılırken bizler yıllık izinden mi kullanacağız. Kronik hastalığı olanlar, emziren anneler vekalet bırakmadan maaş kesintisi olmadan gönül rahatlığı ile diğer memurlar gibi izin kullanabilecek mi? Hiç sanmıyorum. Sesimizi duyun lütfen. Bazen 657li bazen sözleşmeli sayılan koruyucu hizmet savaşçıları bizlere ne olacak sayın bakanım?
Vefakar fedakar tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun. Kıymetimizin bilindiği daha iyi şartlarda çalışacağımız yıllarımız olsun. Ne diyoruz tek amacımız sağlığınız. Yaşadıklarımız mı elbet bir gün kıymeti bilinir SAĞLIK OLSUN…..
Ayşegül Durgut
(Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
WhatsApp chat