24.07.2021 - Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu

ŞİDDETE SON DİYORUZ..!!!

    

28.02.2019 tarihinde Esenyurt da hekim arkadaşımıza yapılan şiddet nedeni ile AHEF’in çağrısına cevap veren bir çok İl dernekleri, STK ve İstanbul Tabip odasının da bulunduğu ortak basın açıklamasında sağlıkta şiddete dur demek için Aile Sağlığı elemanları federasyonu olarak yer almış bulunmaktayız.
ASEF başkanı Yasemin Çelik basın açıklamasında ‘’ Esenyurt ‘da doktor arkadaşımızın yaşadığı ve hepimizi derinden yaralayan sağlıkta şiddet olaylarını Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu adına şiddetle kınıyoruz. Şunu bilmenizi isteriz ki sebep ne olursa olsun sağlık çalışanları olarak bu durumu hiçbir zaman kanıksamıyoruz ve kabullenmiyoruz. İnsana insanca hizmet verebileceğimiz koşulların oluşmasını sağlayacak önleyici ve caydırıcı yasal düzenlemelerin bir an evvel yürürlüğe girmesi artık ihtiyaç olmaktan çıkmış ölüm kalım meselesi haline gelmiştir .Sağlıkta Şiddet yasasının biran evvel çıkması için tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz ‘’ ifadesini kullanmıştır.
Federasyon olarak her geçen gün sağlıkta şiddet vakalarının artması bizleri derinden yaraladı.
ASEF yönetimi olarak SAĞLIKTA ŞİDDETİN SON bulmasını temenni ediyor ve bu konuda verilecek her mücadelede bizde varız diyoruz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp chat